Tarptautinės finansinės sankcijos

 

Bendra informacija apie tarptautines sankcijas

Tarptautinės sankcijos – tai ribojamosios priemonės, taikomos siekiant apsaugoti taiką ir saugumą pasaulyje.

Šias priemones taiko tokios organizacijos kaip Jungtinės Tautos (JT), Europos Sąjunga (ES) ir pavienės šalys, pavyzdžiui, Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), prieš valstybes, asmenis ir subjektus, kurie pažeidžia žmogaus teises, dalyvauja religiniuose, etniniuose ar teritoriniuose konfliktuose, remia terorizmą arba pažeidžia tarptautinės teisės normas ir principus.

Tarptautinių sankcijų tikslas – iš esmės pakeisti valstybės ar asmens, kuriam taikomos sankcijos, elgesį, sustabdyti neteisėtą veiklą arba apriboti jų veiksmus. Sankcijos gali būti įvairių formų: draudimas keliauti, lėšų įšaldymas, prekių bei paslaugų teikimo apribojimai, tokie kaip prekių ir ginklų embargas, orientuotas į konkrečius ekonomikos sektorius, pavyzdžiui, finansinį sektorių ir kitas sritis.

Bendrovės taikomos tarptautinės sankcijos

JT sankcijos: Visos Jungtinių Tautų valstybės narės privalo pripažinti ir vykdyti JT Saugumo Tarybos priimtas rezoliucijas.

ES sankcijos: Sankcijos Europos Sąjungoje įgyvendinamos pagal ES Tarybos reglamentus ir turi tiesioginę teisinę galią visose ES valstybėse narėse.

JAV finansinės sankcijos: Užsienio turto kontrolės biuras (OFAC) veikia pagal JAV prezidento įsakus, o jų vykdymą užtikrina JAV Iždo departamento Užsienio turto kontrolės biuras (OFAC).

Laikydamasi JAV finansinių sankcijų, NEO Finance, AB laikosi gerosios rinkos praktikos.

Tarptautinių sankcijų rūšys

Toliau pateikiamos pagrindinės tarptautinių sankcijų rūšys, kurias įgyvendina NEO Finance, AB:

Tiksliniai pajamų ir turto įšaldymai: Šios finansinės sankcijos nukreiptos prieš konkrečius asmenis ir juridinius subjektus, apribojant jų galimybes naudotis lėšomis ir turtu.

Ginklų embargas ir dvejopo naudojimo prekių apribojimai: Tai reguliavimo priemonės, taikomos siekiant kontroliuoti prekybą konkrečiomis prekėmis ir jų platinimą saugumo bei neplatinimo sumetimais. Bendrovė laikosi įvairiapusių embargų ir apribojimų, nustatytų įvairių subjektų, tokių kaip ES ir JAV.

Pagrindinių ekonomikos sektorių sankcijos: Šios sankcijos nukreiptos į konkrečius tikslinės šalies ekonomikos sektorius, tokius kaip energetika, finansai, ir transportas.

Turto įšaldymas ir tam tikri sektoriniai apribojimai taip pat taikomi juridiniams asmenims, kuriuos netiesiogiai valdo arba kontroliuoja į sąrašą įtraukti asmenys, net jei šie subjektai nėra aiškiai įtraukti į sankcijų sąrašus.

Tarptautinių sankcijų vykdymo apribojimai

Atsižvelgdama į tarptautines sankcijas ir vidaus politiką, Bendrovė susilaiko nuo sandorių, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su šalimis ir (arba) regionais, kuriems taikomos visapusiškos ES ir (arba) JAV sankcijos, vykdymo.

Siekdama užtikrinti tarptautinių finansinių sankcijų laikymąsi, Bendrovė gali sustabdyti sandorių vykdymą ir prašyti papildomos informacijos ir (arba) papildomų dokumentų atliekant tiriamąjį procesą.

 

Nuorodos